Obrazy do salonu

obrazy do salonu

Od domowego salonu do galerii sztuki

Dzieła sztuki od zawsze znajdowały licznych amatorów. Piękne, intrygujące, oryginalne, odzwierciedlające osobowość artysty – miłośnicy sztuk plastycznych zawsze potrafili znaleźć w nich coś wyjątkowego. Nawet dziś, w czasach multimediów, prawdziwe malarstwo wciąż ma się znakomicie. Nie tylko z powodów artystycznych – od zainteresowania koneserów, krytyków i mecenasów zostaje niewielki krok do zadowolenia inwestorów. Jak niezwykłe obrazy do salonu mogą w krótkim czasie stać się fantastyczną lokatą kapitału? W jaki sposób można zostać mecenasem obiecujących artystów? Jak odkryć dla siebie świat malarstwa i przy okazji powiększyć stan konta, pośrednicząc przy promowaniu młodej sztuki? Zapraszamy do odwiedzin multimedialnej galerii i salonu malarstwa na naszej stronie.

Wielkimi krokami nadchodzi czas młodych artystów

Wbrew zapowiedziom artystycznych radykałów tradycyjne formy sztuki nie narzekają na brak powodzenia. I nie chodzi tu wcale o powielanie schematów – sztuka najnowsza dorobiła się własnego języka, który wcale nie musi kłócić się z estetyką salonową. Jak to rozumieć? Najprościej, jak można – obraz młodego artysty o niebanalnej tematyce i formie wyrazu wcale nie musi być skazany na powieszenie w rzadko odwiedzanym muzeum. Jego naturalnym miejscem jest współczesny salon, w którym odgrywa taką samą rolę, jak dawniej: stanowi jego niekwestionowaną ozdobę.

Artysta, czyli odkrywca

W naszej interaktywnej galerii MaxFive prezentujemy właśnie taką sztukę: młodą, ambitną, z pomysłem na oryginalny sposób wyrazu. To doskonały sposób na niebanalną oprawę prywatnej przestrzeni dla osób, które poszukują prawdziwych walorów artystycznych. Zapraszamy do współpracy młode osoby z ciekawym spojrzeniem na własną twórczość. Podobnie jak naszych użytkowników interesuje nas nowoczesna twórczość bez powielania zgranych motywów, za to z dużym potencjałem na osiągnięcie znaczącej pozycji w świecie sztuki.

Przedstawiamy naszych twórców

Obecnie w e-Galerii MaxFive prezentujemy prace Radima Korosa (ur. 1988), absolwenta krakowskiej ASP. Urodzony w Czechach artysta inspiruje się synergią między komputerem a człowiekiem, tworząc świetnie przyjmowane grafiki i obrazy o intuicyjnej kompozycji. Polecamy również grafiki i obrazy Marcina Dymka (ur.1986), asystenta na ASP w Krakowie, autora z interesującym dorobkiem artystycznym. Kolejny obiecujący plastyk na naszych stronach to Grzegorz Bugaj (ur. 1992). Jego twórczość plastyczna układa się w wizualną opowieść, pełną amorficznych kształtów i sugestywnych tytułów.

Czas na nową falę

Nasi artyści znajdują się w szczególnym miejscu artystycznej drogi. Są na etapie prezentowania własnych, dojrzałych przemyśleń twórczych. Robią to w sposób najlepszy z możliwych – pokazując wiele stylowych obrazów. To sztuka pełna estetycznego ładunku, pomysłowa, doskonale nadająca się do prezentacji w najlepszej galerii na świecie – własnym salonie.

Sprawdź obrazy do salonu w galerii

obrazy do salonu nowoczesne

Miejsce prawdziwej sztuki jest między ludźmi

Na MaxFive znajdziecie Państwo pełne artystycznego wigoru nowoczesne obrazy do salonu. Do wystawienia w naszej e-Galerii wybieramy nie tylko młodych, obiecujących twórców, ale także żywe i oryginalne obrazy z dużym potencjałem. Chcielibyśmy, by stały się nie tylko ozdobą inspirujących wnętrz. Może staną się początkiem nowej kolekcji sztuki współczesnej? Najprawdopodobniej okażą się doskonałą inwestycją – najszybciej zyskują na wartości dzieła, które rosną wraz z nazwiskami ich autorów.

Stylowe obrazy do salonu

Nowoczesne malarstwo doskonale sprawdza się w roli wyjątkowej dekoracji. Ekspresja, oryginalna kompozycja, niezwykła kolorystyka – to wszystko w sumie tworzy stylową ikonografię, znakomicie nadające się do nowoczesnych wnętrz z minimalistycznym wystrojem. Z drugiej strony najnowsza sztuka może posłużyć jako dekoracyjny kontrapunkt w pomieszczeniach urządzonych w bardziej tradycyjnym stylu.

Oryginalne, niepowielane, twórcze

Mamy tu do czynienia z pewnym paradoksem. Produkowane seryjnie, często powielane motywy banalnych produkcji są tworzone specjalnie z myślą o masowym odbiorcy. Jednak okazują się jedynie kolejnym elementem dekoracji, który nie wyróżnia się na tle reszty wyposażenia. Najciekawiej w tej roli wypada prawdziwa sztuka, której twórcy oddają artystycznym poszukiwaniom. Malarze najmłodszego pokolenia nie poddają się modom i poszukują własnych ścieżek w rejonach sztuki wysokiej. Stąd biorą się ciekawe tematy i oryginalne sposoby ich przedstawienia, które można z dumą zaprezentować we własnym wnętrzu.

Doskonałe widoki rozwoju artystycznego

Prawdziwa sztuka nie akceptuje półśrodków. Polecamy malarzy, którzy – niezależnie od tego, jaki rodzaj twórczości wybierają – stawiają na ten sam od wieków proces twórczy: świadome poszukiwanie własnego miejsca w ogromnym ogrodzie sztuki. Dlatego warto postawić na ambitną, młodą falę, która w bezkompromisowy sposób mierzy się z rzeczywistością. Mamy tutaj na myśli twórców, których praca odbywa się niekoniecznie zgodnie z klasycznymi regułami, ale zawsze z odniesieniem do tradycji kultury. Ich prawem jest wytyczanie własnej ścieżki.

Malarze w drodze

Przy okazji wystawy magnetyzujących prac Wojciecha Szybista w MANE pojawiło się określenie „malarze w drodze”. To również doskonałe podsumowanie ogromnego potencjału młodego pokolenia twórców. Poszukujący oryginalności malarze nie muszą odcinać się od wyznaczonych kierunków w sztuce, ale ich zadaniem jest tworzyć nowe wizje, które także za kilkadziesiąt lat będą mieć coś do powiedzenia nowemu pokoleniu odbiorców. Oryginalna, niepozwalająca przejść obojętnie estetyka buduje swoje miejsce w ponadczasowej galerii. Warto mieć w tym swój udział, umieszczając wybrane dzieło we własnych czterech ścianach.

Mody się zmieniają, inwestowanie w sztukę – nigdy

Wybitna sztuka zaczyna się od wartości artystycznych, ale także kreuje potężny rynek. Jego uczestnicy muszą znać się zarówno ocenie kunsztu twórcy, jak i właściwie oszacować wartość dzieła. Większość prywatnych kolekcji i wielkich pojedynków na aukcjach malarstwa zaczęła się właśnie od poszukiwań obrazu do salonu. To właśnie takie obrazy do salonu z czasem znacznie zyskują na wartości. Proponujemy Państwu dołączenie do Wielkiej Gry o Sztukę – rozpoznawanie, promowanie i inwestowanie w obrazy doskonale zapowiadających się twórców.

MaxFive jak Sothebys? Może na nieco mniejszą skalę…

Zakup obrazów lub reprodukcji to rozsądna lokata kapitału z dużą odpornością na inflację. Mechanizmy rządzące rynkiem sztuki nie pozostawiają wątpliwości – to inwestycja o bardzo wysokiej stopie zwrotu. Prawdziwą sztukę otacza wielkie grono koneserów, mecenasów i inwestorów, którzy w wynajdywaniu i popularyzowaniu wybitnych dzieł znajdują naprawdę przyjemny sposób na pomnażanie kapitału. W MaxFive wprawdzie nie zbliżymy się finansowo do największych aukcji w Sothebys czy Christie’s (w Polsce ich odpowiednikami są DESA, Rempex czy Polswiss), ale za to proponujemy doskonałą zabawę w odkrywanie świata sztuki, która przy okazji może przynieść wymierne zyski. Dlatego wystawiamy prace, które w przyszłości, na przykład po kolejnej wystawie artysty, mogą zwiększyć swoją wartość z 2-5 tys. złotych do kilkudziesięciu tysięcy… 

Mecenasi i Kolekcjonerzy w naszej e-Galerii

Co więcej, oferujemy dobry start miłośnikom sztuki, którzy nie mają zbyt wielu środków na początek. Jeśli nie dysponujecie Państwo wolną sumą z trzema zerami, mamy dla was podpisane przez artystów reprodukcje ich dzieł za zaledwie kilkaset złotych, które również mogą w przyszłości pomnożyć swoją wartość. A jeśli i taka kwota okazuje się za dużym wydatkiem, za kilkadziesiąt złotych można zarejestrować się w Klubie Mecenasów i Kolekcjonerów. Sztuka przychodzi z pomocą także w dostarczaniu tematów do rozmowy, a odkrywanie jej świata w trakcie spotkania w gronie rodziny, znajomych czy w przerwie poważniejszych rozmów przynosi wiele frajdy i zaskakuje nieoczekiwanymi zyskami…

Dlaczego warto stawać na młodych? Basquiat zaczynał od 200 dolarów…

Kolejny ważny punkt z listy do zapamiętania: najlepszą okazją do zysku są obrazy do salonu młodych, dobrze zapowiadających się artystów. Początki kariery obfitują w ciekawe próby, definiujące styl malarza. W tym czasie kolejne tytuły nie osiągają jeszcze wygórowanych cen. To najlepszy moment na inwestycje w sztukę. Doskonałym przykładem wzrostu wartości młodego artysty jest Jean-Michel Basquiat, który jako 20-latek obracający się w kręgach street-artu sprzedał swój pierwszy obraz „Cadillac Moon” za 200 dolarów (przy okazji – w 2010 roku warte kilka milionów dolarów dzieło zostało pobazgrane długopisem w Muzeum Sztuki Współczesnej w Paryżu). W 2017 inny obraz Basquiata został sprzedany za 117,5 mln dolarów, stając się najdroższym dziełem amerykańskiego malarza w historii. Oczywiście na taki wzrost wartości wpływ miała niewątpliwie przedwczesna śmierć i status legendy, ale jeszcze w latach osiemdziesiątych XX wieku prace artysty kosztowały od kilkunastu do niemal stu tysięcy dolarów.

… a obrazy Sasnala kosztowały kiedyś mniej niż 1000 zł

W Polsce świetnym przykładem takiego skoku wartości jest twórczość Wilhelma Sasnala. Artysta z debiutem po 1989 roku startował z poziomu wielkiego talentu jeszcze przed ukończeniem krakowskiej ASP. Jego obrazy na przełomie XX i XXI wieku były dostępne w cenach nawet poniżej 1000 zł. Zawrotna kariera na świecie sprawiła, że teraz sprzedają się nawet w okolicach 500 tys. dolarów. Obecnie młoda polska sztuka pozostaje na celowniku dużych graczy – niedawno kolekcjoner z Monaco kupił jednorazowo kilkadziesiąt tytułów Lecha Batora… To bardzo ciekawa perspektywa dla całego pokolenia najmłodszych artystów – obecnie na rynek wkraczają urodzeni pod koniec lat 80 i na początku 90.

Wielka Gra o Sztukę. Jak to działa?

Dla koneserów malarstwa i tych, którzy dopiero chcieliby posmakować rynku sztuki na MaxFive, przygotowaliśmy specjalny program. Wielka Gra o Sztukę stawia na zaangażowanie i promocję naszych obrazów. Członkowie Klubu Mecenasów i Koneserów mogą w najbardziej niespodziewanym momencie zyskać prowizję od sprzedaży dzieła, jeśli tylko wcześniej udostępnią swój unikalny kod przyszłemu nabywcy. Wystarczy za drobną kwotę wykupić link i przekazywać go, polecając obrazy do salonu młodych artystów z naszej e-Galerii. Jeśli nabywca reprodukcji, obrazu na naszej aukcji lub usługi promującej kolekcję posłuży się linkiem Mecenasa, jego właściciel może zostać zaskoczony przelewem opiewającym na 5 proc. kwoty transakcji. Łatwo obliczyć, że w przypadku obrazu za milion można zainkasować nawet 50 tysięcy złotych! Ale i 2500 zł w przypadku uzyskania na aukcji kwoty 50 tys. to suma całkiem przyjemna. Coraz więcej osób wybiera obraz do salonu z sygnaturą perspektywicznego twórcy, dlatego nasza zabawa w sztukę może się okazać bardzo atrakcyjna finansowo.

Zapraszamy architektów i projektantów wnętrz. Obraz do salonu to świetna propozycja dla inwestorów.

Chętnie podejmiemy stały kontakt z projektantami salonów, którzy mogą przekonywać swoich klientów do dodatkowej inwestycji w element wystroju, który zdobiąc ścianę dodatkowo pracuje na utrzymanie całego domu. Tym bardziej że osoby zamawiające kompleksowy projekt najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia w swojej nowej rezydencji na pewno słyszały o korzyściach płynących z inwestowania w sztukę. Architekt wnętrz znajdzie wiele okazji, by pokazać im wszystkie zalety posiadania obrazu do salonu z potencjałem wzrostu wartości. Przy okazji doskonale skomponuje wybrane dzieło z otoczeniem, co sprawi jego nowym właścicielom mnóstwo estetycznej przyjemności.

Zainwestuj w obrazy do salonu

obrazy do salonu abstrakcja

Pin It on Pinterest

Promuj sztukę razem z MAXFIVE.ART